
Projekty unijne a fundusze ? jak korzystać ze środków Wspólnoty?
Wydaje Ci się, że wykorzystanie środków unijnych nie może dotyczyć Ciebie? Nie jest to prawdą! Na wsparcie ze strony wspólnoty, w tym także materialne ma każdy prawowity obywatel Unii Europejskiej, Polski również. Warto wspomnieć, że w zakresie inwestowania pieniężnego w kraje członkowskie przez Unię Europejską, to właśnie Polska okazuje się beneficjentem najkorzystniej wypadającym. Jak to zatem wygląda w rzeczywistości, jeśli chodzi o środki finansowe wydzielane przez wspólnotę?
Czy wiesz, że?
Z informacji podawanych nad podstawie zgromadzonych danych statystycznych wynika jednoznacznie, że od 2004 roku w naszym kraju ze wsparciem unijnym, w postaci wydzielenia stosownych środków pieniężnych, udało się zrealizować z sukcesem ponad dwieście tysięcy projektów! Koncepcje, idee, pomysły były przeróżne, tak samo jak i skala oraz charakter oddziaływania, rodzaje inwestycji, przedsięwzięć, wydarzeń itd. Każdy, kto ma jakąś kreatywną wizję, jak najbardziej może na nią zwrócić uwagę ekspertów unijnych, ubiegając się o udzielenie stosownego dofinansowania, dostosowane do potrzeb Twoich i Twojego pomysłu.
Dwa możliwe warianty
Generalnie korzystanie z Funduszy Europejskich jest możliwe na dwa sposoby. Po pierwsze, w grę wchodzi sporządzenie swojego własnego projektu, ale też drugą opcją okazuje się uczestnictwo w koncepcjach realizowanych przez innych. W tym drugim przypadku mowa o rozmaitych formach rozwoju zawodowego, przez jakie rozumie się chociażby staże, praktyki, szkolenia. Wszystko to ma na celu ogólne polepszenie kompetencji zawodowych, rozwój intelektualny, jak także podniesienie kwalifikacji.
Zobacz również

Nowe trendy w pozyskiwaniu finansowania dla innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce
11 grudnia 2023
Nowe rozwiązania w finansowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce
20 listopada 2023