Unia Europejska

Wsparcie unijne dla osób 50 plus

Masz ponad pięćdziesiąt lat i całe życie pracujesz w jednej firmie? Jeżeli jesteś przemęczony zajęciem, które wykonywałeś przez swą pełną zawodową karierę, albo w Twoim przedsiębiorstwie szykują się cięcia etatów, nie powinieneś zwlekać ? załóż własny biznes. Wydaje Ci się, że bycie seniorem i rozpoczynanie przygody z działalnością firmową nie jest realne? Jeżeli skorzystasz z tak popularnych i przydatnych dziś smar do wysięgnika środków unijnych oraz zrealizujesz nietuzinkowy projekt, jak najbardziej zyskasz ku temu możliwość.
Intensywna reaktywacja
Zasiedziałeś się w dawnej firmie? Masz chwilowy przestój w pracy? Wyparli Cię młodsi, którzy zajęli Twoje stanowisko? Nie obawiaj się, rozwój zawodowy jest możliwy, dlatego trzeba pomyśleć o określnej idei, jaka ma szansę być urzeczywistniona, kiedy będziemy mieć na nią odpowiedni kapitał, niezbędny do jej wcielenia w życie. Przykładów jest cała masa, nie ma znaczenia branża, czy sektor, liczy się tylko sensowność koncepcji, jej innowacyjność oraz użyteczność ogólna. Wracając jednakże na moment do aspektu rozwoju zawodowego gwarantowanego przez projekty unijne i ogólnie rzecz biorąc działanie Unii, jak najbardziej należy wyszczególnić tu wielorakie szkolenia, które poszerzają wiedzę, rozmaite kursy, jakie są formą zajęć uzupełniających, wsparcie psychologiczne czy doradztwo zawodowe, dofinansowania, staże, praktyki.
Pieniądze na firmę
Możesz pozyskać odpowiednie środki pieniężne niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej. Warunków nie ma zbyt wiele ? musisz być w wieku ponad pięćdziesiąt lat, a także pozostawać bez zatrudnienia. Jeżeli przedstawisz indywidualny pomysł na biznes, możesz liczyć na dotację wynoszącą ponad dwadzieścia tysięcy złotych.