„Mój były szef był tyranem i zbyt wiele ode mnie wymagał” – takie zdanie na pewno nie powinno paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która ma się zakończyć sukcesem. Eksperci monsterpolska.pl podpowiadają, czego nie powinieneś mówić by nie zaprzepaścić swoich szans na zdobycie pracy.

Continue reading »

Jedną z trudniejszych decyzji życiowych jest wybór odpowiedniego kierunku studiów. Wyspecjalizowane studia zwiększają szansę na znalezienie pracy, ale decyzji nie można podejmować pod wpływem mody lecz w pełni świadomie. Warto wziąć pod uwagę pielęgniarstwo, jeśli bliska jest nam tematyka zdrowotna i bezinteresowna pomoc ludziom.

Continue reading »

Uniwersytet Medyczny w Łodzi ogłasza konkurs na stacjonarne studia doktoranckie na rok akademicki 2012/2013.

Nie taka Wielka Emigracja

Posted by | 12 maja 2011 | Rynek pracy

Otwarcie granic Niemiec czy Austrii przed polskimi pracownikami to dla wielu z nich szansa na poprawę jakości życia. Czy wiąże się z tym zagrożenie dla pozostających w kraju pracodawców oraz naszej gospodarki?

Continue reading »

Eksperci firmy konsultingowej Collect Consulting, świadczącej kompleksowe usługi doradztwa biznesowego dla sektora publicznego i prywatnego, zrealizują dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) projekt badawczy

Continue reading »

Interim management to zatrudnianie najwyższej klasy specjalistów na czas określony, do realizacji konkretnego projektu. O specyfice tego rodzaju pracy mówi manager z międzynarodowej firmy doradztwa personalnego Michael Page.

Continue reading »

Wychodzenie gospodarki z okresu spowolnienia gospodarczego sprawiło, że w 2010 roku liczba pracowników tymczasowych wzrosła o 14 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. W 2009 było ich 379 103, zaś rok później 433 102.

Continue reading »

Dynamiczny rozwój internetu oraz branży telekomunikacyjnej kreuje zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów od programowania i zarządzania projektami IT, a także osoby potrafiące efektywnie wykorzystywać nowe media w działaniach sprzedażowych i marketingowych.

Continue reading »

„Biznes jak sport”

Posted by | 28 kwietnia 2011 | jobpuls

Sukces wiele ma imion i wiele dróg, którymi trzeba iść by go osiągnąć. Na pewno trzeba znaleźć swój własny autorski kod dostępu do niego. Indywidualnie czy zespołowo, ścigać się czy współpracować? I co zrobić by to nasza firma była dla klienta atrakcyjniejsza od konkurencji?

Continue reading »

W dniach 11 i 12 maja 2011 roku Jednostka Biotechnologiczna firmy Polpharma zapowiedziała aktywne uczestnictwo w BioForum 2011 – Środkowoeuropejskim Forum Biotechnologii i Innowacyjnego Biznesu.

Continue reading »

Praca w sklepie z zaopatrzeniem medycznym nie ma wiele wspólnego z klasyczną działalnością handlową. W tej branży liczą się wiedza, otwartość i empatia. Takie połączenie pozwala zrozumieć potrzeby pacjentów. O pracy w Punkcie Zaopatrzenia Ortopedycznego opowiada Damian Surlej – mgr fizjoterapeuta i przedstawiciel handlowy firmy Akson.

Continue reading »

Strona 1 z 212